Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája kedd esti elődöntő-visszavágóján eldől, hogy a francia Paris Saint-Germain vagy a német Borussia Dortmund jut be elsőként a BL-fináléba. A PSG-nek egygólos hátrányt kéne ledolgoznia hazai közönség előtt a Dortmund ellen.

Kövesse velünk a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóját, a Paris Saint-Germain–Borussia Dortmund meccs eseményeit!

19:34
2024. május 7.

Ki lesz az első BL-döntős?

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Paris Saint-Germain és a Borussia Dortmund Bajnokok Ligája-elődöntőjének franciaországi visszavágója, amelyet a németek várhatnak egygólos előnyből. A BVB a múlt héten Niclas Füllkrug góljával nyert 1-0-ra, ám a párizsiak így is optimistán várják a hazai meccset.

19:36

Néhány hónapon belül negyedszer csap össze a két csapat

• A két csapat ebben az idényben már negyedszer találkozik egymással, a csoportkörben a francia együttes házigazdaként 2-0-ra diadalmaskodott, ez most a továbbjutást jelentené Luis Enrique tanítványainak.
  • A PSG története során eddig két olyan európai kupapárharcot vívott, amelynek első felvonását idegenben 1-0-ra elvesztette, mindkét alkalommal továbbjutott. Az 1982/83-as szezonban a Lokomotiv Szófia ellen lépett tovább így a Kupagyőztesek Európa Kupájában, az 1995/96-os idényben pedig az UEFA Kupa negyeddöntőjében a Parmát búcsúztatta.
  • A Dortmundnak ugyanakkor kifejezetten meggyőző a mutatója azokban az európai kupapárharcokban, amelyekben hazai környezetben megnyerte az első találkozót: húsz ilyen esetből mindössze háromszor búcsúzott. A 2019/20-as BL-idény nyolcaddöntőjében éppen a Paris Saint-Germainnel szemben maradt alul úgy, hogy saját közönsége előtt 2-1-re diadalmaskodott – írta az MTI.
19:45

A PSG másodszor vagy a BVB harmadszor?

A francia bajnoki címet már biztosan megszerző PSG 2020 után másodszor juthat Bajnokok Ligája-döntőbe, míg a jövő évi BL-indulást már szintén bebiztosító Dortmund 1997 és 2013 után harmadszor lehetne ott a BL fináléjában.

20:16

A kezdőcsapatok

PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Beraldo, Mendes – Ruiz, Vitinha, Zaire-Emery – Dembélé, Ramos, Mbappé.
Az odavágóhoz képest Beraldo és Ramos került be a csapatba, Hernández és Barcola helyére.

Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can, Sabitzer – Sancho, Brandt, Adeyemi – Füllkrug.
Edin Terzic kezdője megegyezik az első mérkőzésen látottal.

20:57

A játékosok már a pályán

Daniele Orsato lesz a játékvezető, az ő vezetésével érkeznek a csapatok a pályára, kiváló a hangulat mindkét táborban.

21:01

Elkezdődött a mérkőzés

A PSG kék, a BVB sárga mezben, a hazaiak indították útjára a labdát.

21:04

Dortmund-fejes

A Dortmund egy jobb oldali szabadrúgást végezhetett el, a beadást követő fejest magabiztosan fogta Donnarumma a 3. perc elején.

21:06

A PSG jobbról támad

A túloldalon is egy-egy jobb oldali beadást követték az első próbálkozások, Ramos lövése és Hakimi beadása után is Kobel kezében kötött ki a labda.

21:09

Mbappé első lövése

Mbappé is túl az első lövésén, itt is magabiztos volt Kobel. Veszélyesebben kezd a PSG.

21:13

A BVB is tud támadni

A Dortmund ki tudott szabadulni, az elmúlt percekben a párizsi térfélen van a labda.

21:15

Ramos próbálkozott

Goncalo Ramos nem véletlenül került be a kezdőbe, már a második veszélyes lövését eresztette meg egy PSG-kontra végén.

21:19

Dortmundi passzok

A Dortmund nagyon türelmesen játszik, nem is igazán próbálkozik a kapu felé menni, veszélyes helyzetet még nem alakított ki, de a mezőnyben pontosan passzolgatnak a németek.

21:21

Egy-egy próbálkozás mindkét oldalon

Ryerson éles szögből az oldalhálót találta el, majd a rá következő PSG-támadás végén Dembélé beadása ment el mindenki előtt keresztbe.

21:26

Teszi a dolgát a német védelem

Az elmúlt percek megint a PSG-é voltak, de a dortmundi védelem eszén nem tudnak túljárni a párizsi focisták.

21:29

Vitinha-tekerés

Vitinhának adtak egy lélegzetvételnyi időt a vendég védők a labda átvételére, de ezután a PSG játékosa 20 méterről csúnyán a kapu fölé tekert.

21:32

Dembélé a lelátóra

Talán a meccs eddigi legnagyobb helyzete adódott Dembélé előtt a 31. percben, de a francia csatár csúnyán fölé lőtt a 16-oson belülről.

21:37

Egy ziccer itt, egy ziccer ott

Mbappé hagyta ki a helyzetét egy középre passzolt labda után, a villámgyors kontra végén pedig Adeyemi lövését védte bravúrral Donnarumma. Mindez a 35. perc végén történt.

21:42

Donnarumma és Kobel főszerepben

Előbbi Ryerson, utóbbi Mbappé elől kapta fel a labdát az utolsó pillanatban, majd a svájci Vitinha lövését is fogta. Nagyszerűen teljesít mindkét kapus.

21:46

Öngólveszély

A 45. percben Fabian Ruiz lövése Schlotterbeckről ment el nem sokkal a dortmundi kapu mellett. Egy perc a hosszabbítás.

21:47

Vége az első félidőnek

Az állás 0-0, továbbjutásra tehát továbbra is a Dortmund áll 1-0-s összesítéssel.

21:49

Az első 45 percben történtek tömören

A PSG összességében mezőnyfölényben van, de a párizsiak javarészt ötlettelenül futballoznak, és a legnagyobb lehetőség is Adeyemi révén a türelmesen játszó dortmundiak előtt adódott. A labdabirtoklási arány 61:39, a kapura lövések száma 8-4 a Paris Saint-Germain javára.

22:03

Jön a folytatás

A Dortmund kezdte a második félidőt. A szünetben egyik edző sem cserélt.

22:05

Bekezdett a PSG

Ryerson mentett nagyot, majd Zaire-Emery lőtt éles szögből kapufát.

22:10

Hummels-gól, vezet a Dortmund!

Az első dortmundi helyzet a félidőben rögtön gólt eredményezett: egy szöglet után Hummels fejelt a kapuba. 0-1, összesítésben 2-0 a Dortmundnak. A gólról videó ITT.

22:13

Megfogta a gól a PSG-t

Hummels találata óta is a Dortmund a veszélyesebb.

22:14

Az első csere

56. perc: Adeyemi helyett a szezon végén távozó Reus a pályán a Dortmundban.

22:18

Pierre Gasly és barátnője is izgul

A francia Forma-1-es pilóta és szerelme került a képernyőre, egyelőre nem lehetnek elégedettek. A 60. percben Ramos lőtt fölé, továbbra is gólképtelen a PSG.

22:20

Kapufa!

Szerencséje sincs a PSG-nek, Zaire-Emery után Nuno Mendes is kapufát lőtt, és megint kifelé pattant a labda. Megint beszorult a Dortmund.

22:21

Kettős PSG-csere

Ramos újabb helyzetet hagyott ki, ez volt számára az utolsó. A helyére Barcola érkezik, Asensio pedig Ruizt váltja.

22:22

Az első sárga lap

Sabitzer kapja, miután Barcola ellen szabálytalankodott a félpályánál.

22:24

Szabadrúgás 17 méterről

Hummels rúgta fel Dembélét, a tizenhatos vonalától alig néhány centire. Hummels is besárgult, és jó helyről rúghatott szabadrúgást a PSG, de Asensio lövése a blokkban kötött ki.

22:25

A Dortmund is változtatott

Süle állt be Sancho helyére.

22:31

Stabil német védelem

Továbbra is támad a PSG, de kisebb intenzitással, ez köszönhető persze a Dortmund védelmének is. Hol Dembélé, hol Hakimi, hol Mbappé próbálkozik, de hiába.

22:34

Sárga lap és csere

Dembélé csúszott be durván Schlotterbecknek, a francia is besárgult. Amíg állt a játék, Zaire-Emery helyére I Kanging érkezett.

22:36

Lesgól

Egy újabb szöglet után újabb Hummels-gól, de a továbbfejelt labdánál a német védő egyértelműen lesen volt, nem is vitatják a dortmundiak.

22:38

Mbappé is hiába próbálkozik

Egy percen belül előbb blokkolták a lövését, majd Kobel ütötte szögletre. Már a 81. percben jár a meccs.

22:40

Ez most nem Kobelen múlott

Egy szabadrúgás után Marquinhos csúsztatott mellé. Ezt is megúszta a Dortmund.

22:42

Újabb sárga lap

Hakimi lökte meg a labdára ülő Schlotterbecket, a marokkói is lapot kap.

22:43

A gólpassz adója is lement

Brandt helyén Nmecha a pályán.

22:45

Még egy kapufa

A 25. párizsi kapura lövés Mbappéé, a megpattanó lövése a felsőléchez is hozzáért.

22:46

És még egy...

Vitinha lövése is megpattan, ez is a kapufára. A 88. percben még mindig 0-1 az állás.

22:48

Négy percet kell még kihúznia a Dortmundnak

I Kanging tekert fölé a rendes játékidő végén. Négy perc a hosszabbítás, a BVB 2-0-ra vezet összesítésben.

22:49

Mbappé esése

Mbappé elesett a tizenhatoson belül a 91. percben, de Orsato nem adott büntetőt.

22:52

Vége a BL-elődöntőnek!

Itt a vége, az egyenlítés sem jött össze a PSG-nek, így a 2-0-s összesítéssel továbbjutó Dortmund 1997 és 2013 után harmadszor lesz ott a BL fináléjában! Szerdán kiderül, hogy a Real Madrid vagy (mint 2013-ban, szintén a Wembley-ben) a Bayern München ellen játszik a BVB, akinek a játékosai azonnal a szurkolóik elé szaladtak örömükben.

22:54

Óriási PSG-fölény, de BVB-győzelem

A labdabirtoklási arány 67:33, a kapura lövések száma 31-7 lett a Paris Saint-Germain javára, de a meccset a Dortmund nyerte 1-0-ra, és BL-döntőbe jutott. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, a nyilatkozatokkal és az érdekességekkel hajnalban jelentkezünk!