A labdarúgó Európa Konferencia-liga E csoportjának 5. fordulójában a magyar válogatott Kerkez Milossal felálló AZ Alkmaar 2-1-re nyert a liechtensteini Vaduz otthonában. A holland csapat első gólját a magyar válogatott balhátvéd lőtte a találkozó 50. percében.

A 18 éves magyar válogatott balhátvédnek ez volt az ötödik meccse az Európa Konferencia Ligában. Három gólpassza mellett ez volt az első gólja a sorozatban.

Sikerével a holland együttes bebiztosította továbbjutását.

A Fiorentina a Basaksehir legyőzésével lépett tovább a kieséses szakaszba a már korábban biztos továbbjutó törökök mellett.

A D csoportban a Nice-Partizan Beograd találkozót Vad II István vezette. A kvartettben a cseh Slovacko és a német Köln mérkőzését köd miatt 75 perc késéssel kezdték el, majd hét perc után a játékvezető véget vetett a találkozónak, amelyet pénteken 13 órától újrajátszanak.

A Djurgarden és a Dnyipro is biztosította továbbjutását csütörtökön a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének ötödik fordulójában.

A svéd együttes a Molde otthonában aratott győzelemmel, az ukrán csapat a ciprusi Apollon ellen begyűjtött három ponttal ünnepelhetett.

A magyar válogatottból szeptemberben visszavonult Szalai Ádámot mellőző - sőt, az edzésekről is eltiltó - svájci Basel döntetlent játszott a Zalgiris Vilniusszal, míg a bázeliekkel azonos csoportban szereplő Slovan Bratislava az örmény Pjunikot látta vendégül. A keresztszalagszakadása után lábadozó Holman Dávidot nélkülözni kénytelen szlovák csapat 1-0-ra nyert.

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Hearts (skót)-RFS (lett) 2-1 (2-1)
Fiorentina (olasz)-Basaksehir (török) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Basaksehir 10 pont (11-2), 2. (és továbbjutott) Fiorentina 10 (11-6), 3. Hearts 6, 4. RFS 2

B csoport:
West Ham United (angol)-Silkeborg (dán) 1-0 (1-0)
RSC Anderlecht (belga)-FCSB (román) 2-2 (1-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) West Ham 15 pont, 2. Silkeborg 6, 3. Anderlecht 5, 4. FCSB 2

C csoport:
Villarreal (spanyol) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 2-2 (0-0)
Austria Wien (osztrák)-Lech Poznan (lengyel) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Villarreal 13 pont, 2. Lech Poznan 6, 3. Hapoel Beer-Sheva 4, 4. Austria Wien 2

D csoport:
Nice (francia)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (1-0)
pénteken játsszák:
Slovacko (cseh)-1. FC Köln (német) 13.00

Az állás: 1. Nice 8 pont/5 mérkőzés, 2. Partizan 8/5, 3. Köln 4/4 (5-6), 4. Slovacko 4/4 (7-9)