Hét év után lett újra bajnok az Atlético Madrid - videó

Real Valladolid CF v Atletico de Madrid - La Liga Santander soccer Atletico de Madrid Real Valladolid CF La Liga Santander Luis Suarez Full length Medium group of people Jose Breton Luis Suarez of Atletico Atletico Madrid
Luis Suarez of Atletico Madrid celebrates after scoring his sides first goal during the La Liga Santander match between Real Valladolid CF and Atletico de Madrid at Estadio Municipal Jose Zorrilla on May 22, 2021 in Valladolid, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors (Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto) (Photo by Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Az utolsó, 38. fordulóban szombaton dőlt el, hogy az Atlético Madrid nyerte a spanyol labdarúgó-bajnokságot. Diego Simeone csapata 2-1-re nyert a Valladolid otthonában, így a Real Madrid eredményétől függetlenül - Zinédine Zidane csapata is hátrányból felállva győzött 2-1-re a Villarreal ellen hazai pályán - 2014 után ért fel újra a csúcsra a La Ligában, történelme során 11. alkalommal.

Az éllovas Atlético a kiesés ellen küzdő Valladolid vendége volt a 38. körben, míg ugyancsak 18 órától a forduló előtt két pont hátránnyal második, címvédő Real a hetedik helyen álló Villarrealt fogadta. Az egymás elleni eredmények a Realnak kedveztek, (2-0 és 1-1), így azt már előre lehetett tudni, hogy ha pontazonosság alakul ki, akkor a végén ismét Zinedine Zidane tanítványai örülhetnek a végén.

Az első negyedórában egyik, a bajnoki cím szempontjából fontos meccsen sem esett gól, hiába birtokolta többet a labdát mindkét madridi együttes a labdát az ellenfelénél.

A 18. percben pedig jött a nap első nagy meglepetése, amikor Marcos André kiugratása után Oscar Plano lőtt a bal sarokba.

Ekkor a Real Madrid állt az élen, de nem sokáig, ugyanis a 20. percben a másik pályán is változott az eredmény, jött az újabb meglepetés.

A 18 éves Yeremi Pino volt eredményes egy kis szerencsével az Alfredo di Stéfano Stadionban.

Ez pedig azt jelentette, hogy bár vereségre állt ekkor az Atlético Madrid is, mégsem lehettek boldogtalanok az Atleti-szurkolók.

A folytatásban mindkét madridi sztárcsapat többet birtokolta a labdát, de valahogy a kapuk előtt nem igazán tudtak hatékonyak lenni, sok gólszerzési lehetőséget nem lehetett felgyezni. Így nagy meglepetésre a félidőben a Valladolid az Atlético Madrid, míg a Villarreal a Real Madrid ellen vezetett 1-0-ra.

A félidőbben mindkét madridi csapat vesztésre állt Forrás: Origo

Az 56. percben úgy tűnt, hogy

Karim Benzema egyenlített, de hiába fejelt a kapuba, a videobírózás után a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

Pillanatokkal később jött az újabb dráma, csak a másik pályán, ugyanis egyenlített az Atlético Madrid a Valladolid ellen.

Az 57. percben Yannick Carrasco passza után Angel Correa lőtt remek cselek után 16 méterről a kapu bal sarkába.

Ekkor az Atlético Madrid már három ponttal vezetett a képzeletbeli tabellán, egyre nehezebb helyzetbe került a Real Madrid.

Bő húsz perccel a vége előtt pedig eldőlni is látszott a bajnoki cím sorsa, ugyanis az Atlético Madrid a vezetést is megszerezte a Valladolid otthonában.

A 67. percben Luis Suárez kapott a hazaiak játékosától egy ajándék labdát, majd ment egyedül a kapura, és lőtt 15 méterről a jobb alsóba.

Az urtolsó tíz perchez érkezve nem volt változás egyik pályán sem, az Atllético továbbra is 2-1-re vezetett, míg a Real Madrid vesztésre állt.

A 87. percben egyenlített a Real Madrid, Karim Benzema lőtt 15 méterről a kapuba.

Igaz, ezzel nem sokat ért a madridi együttes, ugyanis az Atleti továbbra is 2-1-re vezetett.

Az utolsó percekben is esett még egy gól,

Luka Modric találatával fordított a Real Madrid is a Villarreal ellen a 92. percben.

Ám mivel a Valladolid otthonában újabb gól már nem esett, így

az Atlético 2014 után először ért a csúcsra a La Ligában, és története 11. bajnoki címét gyűjtötte be.

A Barcelona az Eibarban begyűjtött három ponttal biztossá tette harmadik helyét.

A Valladolid a vereségével búcsúzott az élvonaltól, ahogy az Eibar és a Huesca is a másodosztályban kezdi meg a következő idényt. A BL-szereplők sorsa már korábban eldőlt (Atlético Madrid, Real Madrid, Barcelona, Sevilla). Az Európa-ligában a Real Sociedad és Betis indulhat, míg a Konferencia Ligában a Villarreal.