Szávay Ágnes befejezte szereplését az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a Leander Paesszel alkotott vegyes párosuk az indiai játékos sérülése miatt nem állt ki a második fordulós mérkőzésre.

A hatodik helyen kiemelt Csia Csüng-csuang, Jonathan Erlich tajvani, izraeli kettős így mérkőzés nélkül lépett tovább a negyeddöntőbe.

A magyar, indiai duó pénteken, az első fordulóban a Voracova-Skoch cseh párost győzte le rövidített döntő játszmával 2:6, 6:2, 10-6-ra. Szávay partnere a vasárnapi férfi páros mérkőzésen sérült meg, így nem tudta vállalni a játékot.

Férfi egyesben a címvédő, világelső Roger Federer alig izzadt meg a 13. helyen kiemelt cseh Tomas Berdych ellen, akit végül 6:4, 7:6, 6:3-ra győzött le. A svájci klasszis a negyeddöntőben az amerikai James Blake ellen meccselhet, aki a horvát Marin Cilicet verte 6:3, 6:4, 6:4-re.

"A legjobb formámat fogom nyújtani Roger ellen" - fogadkozott az amerikai, aki nem tagadta, szeme előtt a szerb Tipsarevic példája lebeg.

"Janko ötjátszmás csatára késztette Federert, ott is csak 10-8-ra tudott nyerni a világelső. Ez a meccs megmutatta, hogy vannak sebezhető pontjai, azt tervezem, hogy további problémákat okozok neki" - mondta Blake.

Novak Djokovic háromjátszmás mérkőzésen legyőzte az ausztrál Lleyton Hewittot. A harmadik helyen kiemelt szerb játékos, aki négy mérkőzése során egyetlen szettet sem vesztett el, először tagja a legjobb nyolc mezőnyének az Australian Openen. Következő ellenfele az ötödikként rangsorolt spanyol David Ferrer lesz. Ő honfitársán, Juan Carlos Ferrerón lépett túl.

A hölgyeknél sem történt meglepetés. A nyolcadik helyen rangsorolt amerikai Venus Williams két 6:4-es szettel verte a lengyel Marta Domachowskát, míg a szerb Ana Ivanovic a dán Caroline Wozniacki ellen győzött (6:1, 7:6).

"Nem ismert elveszett labdát, a második szettben életveszélyesen teniszezett" - mondta Ivanovic a dánok 17 éves, egykori junior wimbledoni bajnoka ellen.

A 29. helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanska nagy csatában verte a jóval előrébb, 14. helyen rangsorolt orosz Nagyja Petrovát (1:6, 7:5, 6:0).

"6:1, 3:0-s vesztésre álltam, s arra gondoltam, mit csinálhatok rosszul. Ez lehetett a fordulópont, ettől kezdve elkezdtem mást játszani, s behúztam a második szettet. Ez döntött is" - magyarázta Radwanska

Hasonló bravúrt vitt végbe a 9. kiemelt szlovák Daniela Hantuchova, aki 6:1-re elbukta az első szettet, majd a másodikban is 1:3-ra állt az orosz Maria Kirilenko ellen, végül azonban 1:6, 6:4, 6:4-re diadalmaskodott.