Jacques Villeneuve érte el a legjobb időt az Imolában zajló Forma-1-es tesztek harmadik napján: a BAR-Honda versenyzője több mint egy másodpercet vert a második helyezett Marc Genére. Jerezben Olivier Panis volt a leggyorsabb Toyotával, Silverstone-ban Allan McNish egyedül rótta a köröket, csapatához, a Renault-hoz visszatér a volt technikai igazgató.

Imolában Jacques Villeneuve egészen parádés sorozatot produkált, az első napon mindenkit lepipálva az élen végzett, a másodikon minimális, kétszázados hátránnyal második lett Marc Gené mögött. A harmadik napon a Honda legújabb fejlesztésű motorját, valamint a Bridgestone abroncsok különböző kombinációt tesztelte, nemcsak a közelgő Ausztrál Nagydíjra, hanem már az azt követő, malajziai futamra is készülődve. Ugyan egy apróbb elektronikai probléma hátráltatta a kanadait a munkában, összességében 78 kört tudott megtenni, s 1:21.381-es idővel végzett mindenki előtt, a második Marc Genére 1,2 másodpercet vert.

"Az autó gyors, mechanikai problémánk sem akadt, azaz bizakodó vagyok a közelgő Ausztrál Nagydíj előtt" - mondta Villeneuve. "Ha végig tudunk menni a versenyen, szinte bizonyos, hogy jó pozícióban fogunk célba érni." A BAR ezennel befejezte a tesztelést, s legközelebb már csak Melbourne-ben csomagolja ki a felszerelést.

Ralf Schumi nem hisz melbourne-i győzelmében/sport/f-1/20030228ralf.htmlSchumi 45 millió eurót akaszt le a Ferrariról/sport/f-1/20030226fizetesi.htmlMegszűnik a 107 százalékos szabály az F1-ben/sport/f-1/20030226megszunik.htmlSzáműznék Schumit a Forma-1-ből/sport/f-1/20030225szamuznek.htmlForma-1http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=28437

Jerezben Michael Schumacher ezúttal másokat is érvényesülni hagyott, azaz az ötszörös világbajnok német nem ült autóba. Így fordulhatott elő, hogy az első helyet a Toyotával köröző Olivier Panis halászta el 1:19.077-es idővel, a héten először száraz pályán gyakorolhattak a csapatok. A Ferrarival az istálló tesztpilótája, Luca Badoer körözött, s óriási munkát végzett el: összesen 113 fordulót ment, s 1:19.578-as ideje a második helyhez volt elegendő. A harmadik-negyedik hely a mclareneseknek jutott Coulthard, Räikkönen sorrendben, míg az utolsó, ötödik pozíció a williamses Ralf Schumacheré lett. A német mentségére szól, hogy versenyszimulációt végzett, elsősorban a beállításokat tesztelte, különösen az aerodinamikai vonalra "feküdt rá".

Silverstone-ban a Renault tesztpilótája, Allan McNish egyedül rótta a köröket, s a tavalyi autó volánja mögött befejezte a hétre előirányzott munkákat. 104 kört kellett mindehhez megtennie, legjobb ideje 42.560 volt. "Ezennel befejeztük a melbourne-i előkészületeket, hasznos tapasztalatokat szereztünk új elektronikai fejlesztéseinket illetően" - mondta Mike Gascoyne technikai igazgató. "Összességében véve megérte eljönni Silverstone-ba, remek hetet zártunk." Az elektronikát tesztelte a Ferrari újonnan szerződtetett tesztpilótája, Felipe Massa is Fioranóban, a brazil szintén egymagában körözött az F2002-essel a házi tesztpályán. 70 köréből 11-et a ring rövidített változatán tett meg, legjobb ideje 57.387 volt.