Michelisz Norbert a második hungaroringi versenyen az utolsó helyről indulva szép felzárkózást mutatott be, de a sok kisebb koccanás miatt az autója bal hátsó futóműve kitört, ezért a magyar pilóta csak a 10. helyen ért célba. A futamot López nyerte Muller és Monteiro előtt.
Cikkünk folyamatosan frissül33 bejegyzés

Miután Michelisz Norbert a WTCC első hungaroringi versenyén el sem tudott indulni motorhiba miatt, a főfutamot is csak az utolsó rajtkockából kezdhette meg. A magyar versenyző autójában kicserélték a turbót a két verseny között, így a rossz időben is a lelátókon maradó rajongók késő délután már láthatták versenyezni a kedvencüket.

A legjobb rajtot Muller produkálta, aki a hetedik helyről feljött harmadiknak. Kattintson a képre a galériához! Forrás: Farkas Péter - Origo

Michelisz a rajt után folyamatosan lépkedett előre, az első kanyarig négyet előzött, de aztán ki kellett kerülnie két összekoccanó autót, ami miatt kezdhette elölről a felzárkózást. Többször ő is veszélyes szituációkba keveredett, a verseny elején például Hugo Valentével és Tom Coronellel is ütközött, de sikerült továbbhajtania. A Hondával végig jó tempóban tudott autózni, és a többiek hibáit is kihasználva egészen a 6. helyig jött előre, sőt Tom Chiltont is támadta az 5. pozícióért. Az utolsó körben azonban a sok kisebb koccanás hatására kitört a bal hátsó kereke, kisodródott a kavicságyba, és többen is elmentek mellette. Végül sikerült behoznia a sérült autót a célba, de a 10. helyig esett vissza, és csak 1 pontot szerzett.

Michelisz sokat előzött az első kanyarig, de ezeket a pozíciókat fel kellett adnia, amikor kikerülési manőverre kényszerült a bukótérben Forrás: Farkas Péter - Origo

A címvédő José María López a pont nélkül zárt első verseny után rajt-cél győzelmet aratott a Citroënnel. A 2. helyről induló Tom Coronel a rajt után lecsúszott a pályáról, és egészen a 9. helyig esett vissza, ezután a hondás Huff lett López legközelebbi üldözője. A remekül rajtoló Yvan Muller követte őket, majd a 3. körben meg is előzte Huffot. Ekkor a pályára kellett küldeni a biztonsági autót Grégoire Demoustier miatt, aki az 1-es kanyarban csúszott ki, és a gumifalba ütközve összetörte az autója elejét.

Michelisz már az ötödik helyért csatázott az eleve sérült autóval, amikor kitört a bal hátsó futóműve Forrás: Farkas Péter - Origo

Az újraindítás után López, Muller és Huff körökön keresztül szorosan egymás mögött haladt, majd a 10. körben a Honda brit versenyzője úgy előzte meg a franciát, hogy közben meglökte a Citroënt. Huff áthajtásos büntetést kapott, és a biztos dobogós helyezés helyett csak a 6. pozícióban ért célba. A pódiumra így a csapattársa, a ma kissé halovány teljesítményt nyújtó Tiago Monteiro állhatott fel.

Coronellel is koccant a magyar versenyző Forrás: Farkas Péter - Origo

Az első futammal ellentétben Ficza Ferencnek ezúttal nem jött össze a pontszerzés. A verseny elején több autót is megelőzött, és egy ideig Michelisz mögött haladt, de végül ismét veszített pár pozíciót, és a 14. helyen ért célba, René Münnich előtt.

19:08
április 24, 2016

Hamarosan kezdődik a fő verseny

Az autók már a rajtrácson. Ezúttal 15 kört fognak megtenni, a rajtsorrend pedig az időmérőn kialakult végeredményt tükrözi. A pálya nedves, de jelenleg alig esik.

19:10

A kétszeres világbajnok indul az élről

José Maria Lopez indul az első rajtkockából, mellőle Tom Coronel fog rajtolni, az ő Chevrolet-je még nem kapott büntetősúlyt, ezért 80 kilóval könnyebb a Citroennél. A második sorban Michelisz csapattársai, Huff és Monteiro vannak.

19:15

Sok szurkoló maradt

Michelisz szurkolóit a hideg és az eső sem tántorította el, és a legtöbben megvárták a második versenyt, amelyben remélhetőleg versenyezni is látni lehet majd a magyar pilótát. Folyamatos a dudaszó a célegyenesben, magyar zászlók lengeneg a nézőtéren.

19:16

Elindult a felvezető kör

Michelisz gond nélkül elindult, úgy tűnik tényleg megjavították az autóját. Mellőle a zengős Ficza fog rajtolni az utolsó sorból.

19:18

Rákezdett az eső

Gyorsan járnak az ablaktörlők a versenyautókon. A versenyzők gumit melegítenek, ezért cikáznak jobbra balra.

19:20

Rajt!

Michelisz, Muller és Coronel kicsúszott, de folytatják. Az élen Lopez és Huff.

19:21

Vége az első körnek

Lopez vezet, Michelisz a 14., Ficza a 15. helyen halad.

19:22

Muller támadja Huffot

A citroenes szinte letolja a pályáról a Hondát.

19:23

Bennanit megbüntették

Balesetet okozott, ezért áthajtásos büntetést kapott.

19:25

Demustier balesete

Beleállt a gumifalba az 1-es kanyarban, beküldték a Safety cart.

19:26

Esély Michelisznek

19 másodperc hátránya volt, de ez most kevesebb lesz, mert a Safety car mögött összesűrűsödik a mezőny.

19:28

Valentével ütközött Michelisz

A visszajátszás megmutatta, hogy a ladás versenyző korábban majdnem kiforgatta a magyar hondást, de a gyors ellenkormányzás megmentette Micheliszt.

19:30

Kijön végre a Safety car

5 kör ment le, 15-ről 17-re módosult a versenytáv a Safety car miatt.  Most írták ki, hogy a kör végén újraindul a verseny.

19:33

A két Citroen az élen

Mögöttül Huff halad egy másodpercre.

19:34

Tarquini ütközött

Tarquini ütközött Björkkel, és visszaesett a 16. helyre.

19:35

Michelisz már pontszerző helyen

Feljött a 10. pozícióba, megelőzte Valentét. Az élen a két Citroen csatázik.

19:37

Filippi kicsúszott

A 2-es kanyarban besokallt a Chevrolet-vel. Michelisz már a 9. helyen.

19:38

Huff nem szakad le a Citroenekről

Támadja Mullert, aki viszont Lopezt.

19:40

Huff előzött

Megpöckölte Mullert a 2-es kanyarban, és visszavette a második helyet.

19:41

Michelisz a 8.

Megelőzte Catsburgot egy kifékezéssel.

19:43

Ficza a 13. helyen halad

Fél perc a hátránya a zengős pilótának, ketten vannak mögötte.

19:45

Huff rátapadt Lopezre

Csak fél másodperc a hátránya, a Honda közel azonos súllyal is tartja a lépést a Citroennel.

19:46

Huffot megbüntették

Áthajtásos büntetést kapott Muller kilökéséért.

19:49

Michelisz újabb előzése

Coronelt is lehagyta, Huff pedig mögé jött vissza bokszból, ezért már a 6. helyen halad.

19:51

Catsburgot is megbüntették

Elhagyta a pályát, amiért áthajtásos büntetés járt.

19:54

Chiltonnal csatázik Michelisz

A tét az 5. hely. Megpöckölte az angolt, de az még előtte van.

19:56

Utolsó kör

Lopez győzelmét nem fenyegeti veszély. Michelisz kissé lemaradt Chiltontól.

19:57

Michelisz kicsúszott

Kitört a bal hátsó kereke, kisodródott a kavicságyba.

19:59

Kitört kerékkel is pontszerző

A 10. helyen intették le Micheliszt, fél kört ment kitört hátsó kerékkel, a versenyt Lopez nyerte Muller és Monteiro előtt.