Társoldalunk:

Nem fulladt benzinspórolási harcba az új korszak nyitánya

2014.03.16., 06:50

Nico Rosberg a papírformát valóra váltva győzelemre vezette a Mercedest a 2014-es idénynyitó Ausztrál Nagydíjon. Lewis Hamilton és Sebastian Vettel motorhibával kiesett, a lemorzsolódás azonban kisebb volt a vártnál. Daniel Ricciardo dobogós hellyel kezdte Red Bull-os, Kevin Magnussen pedig az F1-es pályafutását, míg Fernando Alonso végig egy autóvillamossági problémát uralva végzett az 5. helyen.

07.07 |

Rajt: Rosberg az élre állt

Fantasztikusan rajtolt, a 3. helyről az élre ugrott, Ricciardo és Hamilton előtt vezeti a mezőnyt. A mezőny hátsó részében ütközéseket láthattunk, Massa és Kobajasi kiesett, Gutiérrez és Pérez pedig a bokszba hajtott.

07.04 |

Bianchi is a rajtrácson ragadt

Újabb felvezető körre van szükség, mert a másik Marussia is megadta magát a rajt előtt. Ez a kör már beleszámít a futamba, ami az üzemanyagspórolás szempontjából kicsit segíthet a csapatoknak, hiszen legalább egy körrel kevesebbet kell versenytempóban megtenniük.

07.01 |

Hűvös van

Nincs olyan meleg, mint az elmúlt néhány napban, a levegő csak 19, az aszfalt pedig 28 fokos. Grosjean közben máris áthajtásos büntetést kapott, mert a megengedettnél korábban hajtott ki a garázsából a bokszutcában.

07.00 |

Már megy a felvezető kör

Chilton nem tudott elindulni, a Marussia a rajtrácson ragadt. Egyébként csak Vettel és Gutiérrez rajtol a közepes gumikon, a többiek a lágyakat választották.

06.55 |

2-3 kiállás várható

A két kiállás elvileg gyorsabb - Räikkönen is ezzel a taktikával nyert tavaly -, de sok múlik a gumikopáson a tegnapi eső által tisztára mosott pályán, és az üzemanyagspórlás is beleszólhat a stratégiákba.

06.52 |

Kvjat a nagyokkal harcolna

Az orosz újonc remekül szerepelt az időmérőn, a 8. helyről rajtolhat élete első versenyén. A 19 éves Kvjat úgy érzi, a versenyen is megküzdhet a nagyobb csapatokkal, hiszen a Toro Rosso "jól felkészült az idényre." A Renault-motorral azért még meggyűlhet a bajuk...

06.48 |

Hányan érnek célba?

Az előszezonban a szokásosnál is megbízhatatlanabbnak bizonyultak a rengeteg változáson átesett új autók, ezért az időmérő után mindenki hangsúlyozta, hogy a célba érés az elsődleges feladatuk, az eredményekkel csak ezután törődnek. Nemrég a Mercedes ügyvezető igazgatója, Toto Wolff is elmondta a Sky Sportsnak, hogy a szokásosnál idegesebben várja a rajtot.

06.45 |

Grosjean a bokszból indul

Az időmérőn az utolsó előtti helyen végzett, tehát sokat nem veszít ezzel. A Lotus az időmérő után kicserélt néhány alkatrészt az autójában, és a beállításokon is változtattak.

06.42 |

Nem esik

Az időmérőt megbolondította az eső, de ma egyelőre elkerülte az eső a pályát. Némi esély azért ma is van a csapadékra, és az erős szél is megnehezítheti a csapatok dolgát.

06.40 |

Jó reggelt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Ausztrál Nagydíjról élőben készülő tudósításunkban! Három és fél hónapos várakozás után, magyar idő szerint 7 órakor elrajtol a mezőny a 2014-es idény első versenyén. A pole pozícióból Lewis Hamilton indulhat, aki egy fantasztikus időmérő edzésen győzte le Daniel Ricciardót és Nico Rosberget. Több világbajnokot is a rajtrács közepén találunk, Kimi Räikkönen a 11., Sebastian Vettel a 12. helyről indul.