Társoldalunk:

Tízéves böjt ért véget, elsőre dobogón a Honda a Red Bull-lal

2019.03.17. 11:10

Christian Horner szerint a Red Bull-Honda túlteljesítette a tervet az Ausztrál Nagydíjon azzal, hogy mindkét Ferrarit megelőzve és a Mercedest megszorongatva a dobogón kezdték a szezont.

Rácáfolt a kétkedőkre a Red Bull, ami a Honda ügyfeleként rögtön dobogós helyet szerzett az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon. A csapatot sokan féltették attól, hogy lecseréljék a Renault-t a japán gyártóra, de az együttműködés már az első közös nagydíjukon meghozta a Honda első dobogós helyét az új turbókorszak kezdete óta.

A Honda 2015-ben tért vissza az F1-be a McLaren partnereként, de három kínos szezon után a wokingiak lecserélték őket, a Red Bull viszont meglátta a fantáziát a gyártó infrastruktúrájában és vállalati kultúrájában. Tavaly a Toro Rossóval, idén pedig már az anyaistállóval is vállalták a Hondát, ami most a 2008-as Brit Nagydíj óta először jutott dobogóra az F1-ben.

Most a 3. hely is nagy siker - Galéria!Forrás: 2019 Getty Images/Robert Cianflone

„Remek napunk van, hiszen dobogós helyet szereztünk. Max szépen megelőzte Sebet, aztán nyomás alatt tartotta Lewis [Hamiltont] a futam második felében. Álomszerű kezdés, hogy egy új erőforrással rögtön a dobogóra kerültünk – szögezte le Christian Horner csapatfőnök, majd méltatta a Hondát. – A tél folyamán remek terméket készítettek a számunkra, jó a motor teljesítménye, megbízható is, és

ezt Max ma nagyon jól kihasználta. Kerék a kerék elleni csatában megelőzte a Ferrarit, nagyszerű manőver volt kívülről megkerülni.”

Horner kijelentette: „A futamon szerintem túlteljesítettünk, még annál is versenyképesebbek voltunk, mint azt a péntek alapján vártuk. A verseny fele során nyomás alatt tartottuk Lewist, és az autónk gyorsabb volt az övénél, ez főleg ezen a pályán nagy elégedettséget okoz a számunkra. Jó alappal kezdhetjük meg a fejlesztéseket.”

Verstappen a pályán előzte meg Vettelt - Galéria!Forrás: AFP/William West

A csapatfőnök a Sky Sports műsorában elmondta, időt kell adni az istálló másik pilótájának, Pierre Gasly-nak, aki a teszteken kétszer is összetörte az autót, majd taktikai hiba miatt csak a 17. helyről rajtolhatott. Innen a 11. pozícióig jutott előre, de Horner elmondta, nagyon jónak tartják a francia pilóta tempóját és visszajelzéseit.

Pierre sajnos fennakadt a DRS-vonaton, a Toro Rosso nagyon gyors volt az egyenesben, mert szerintem kicsit alacsonyabb leszorítóerővel mentek, mint mi.

Még a lágy gumival járó extra tapadás sem volt elég, hogy átverekedje magát az első 10 helyezett sűrűjén, de így is jól felzárkózott egy olyan pályán, ahol nagyon nehéz előzni” – utalt arra, hogy Danyiil Kvjaté lett a 10. pozíció, és mindkettejüket feltartotta a 7. helyezett Nico Hülkenberg, aki mögé Kimi Räikkönen és Lance Stroll is feltorlódott.

Gasly egész végig forgalomban autózott - Galéria!Forrás: Charles Coates/Getty Images

A futam után Verstappen is méltatta a Hondát, csodásnak nevezte az együttműködést, és elmondta, nagyon élvezi a közös munkát a japán gyártóval. Az F1 gumiszállítóját viszont ezúttal is bírálta, mert nem igazán tudta támadni a verseny végén Hamiltont, kénytelen volt lemaradni és hűteni az abroncsait.

Sebnél 10 körrel tovább kint voltam, utána az autó remekül működött a közepes keverékkel, kiváló volt a balansz. Lassacskán szorongatni kezdtem, de nem akartam kinyírni a gumikat. Amint lehetőségem volt előzni, rá is hajtottam, és ez kifizetődő volt.”

Gasly a futam után elmondta, a 17. rajtkockából az új, nagyobb hátsó szárnyak miatt nem látta a lámpákat, ezért csak a többi autó mozgására reagálva tudott elindulni. Utána beragadt a forgalomba, törmelék szorult az első szárnyára, és a szoros üldözés miatt csúszkált az abroncsain is, ezért kénytelen beérni a 11. hellyel, de örült, hogy az autó versenyképességével nem volt gond.