Ricciardo: a Red Bull tempója a Ferrariéval vetekszik

F1, Forma-1, Max Verstappen, Red Bull, Ausztrál Nagydíj, Melbourne 2018
MELBOURNE, AUSTRALIA - MARCH 25: Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Aston Martin Red Bull Racing RB14 TAG Heuer on track during the Australian Formula One Grand Prix at Albert Park on March 25, 2018 in Melbourne, Australia. (Photo by Robert Cianflone/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // AP-1V5G4MW1N2111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //
Daniel Ricciardo a negyedik, Max Verstappen egy piruett után a 6. helyet szerezte meg az Ausztrál Nagydíjon. Ricciardo a leggyorsabb kört is megfutotta, szerinte az RB14 volt a verseny legjobb autója.

Dobogós eredményben reménykedtek Christian Horner fiai, ám ez nem jött össze Melbourne-ben. A Red Bull Racing ennek ellenére elégedetten távozhat az idénynyitó helyszínéről. Daniel Ricciardo a 8. helyről indulva, jó versenyzéssel negyedikként ért célba, míg Max

Verstappen a tapadást vesztett gumik és egy 360 fokos piruett ellenére hatodiknak hozta be az RB14-est.

"Mindent megpróbáltam, hogy a végén elkapjam Kimit [Räikkönent a Ferrarival].

Verstappen a Haas-pilóták szendvicsében kezdte a versenyt, de a megpördülése után vissza kellett kapaszkodnia Forrás: Red Bull/Robert Cianflone/Getty Images

Ez egy keskeny pálya, nehéz rajta előzni, de megfutottam a leggyorsabb kört, ami jó jel a következő versenyekre nézve" – értékelt Ricciardo.

Az edzéstempónkon még van mit javítani, de a versenyben nagyon erősek voltunk."

Verstappen jól rugaszkodott el a rajtjelzésre, de rosszul helyezkedett: a holland középen próbált ráfordulni az első kanyarra, ám a külső íven érkező Kevin Magnussen el tudott menni mellette a Haas-Ferrarival. Egyre romlott az autó balansza, a holland egy 360 fokos piruettet is bemutatott, ami után visszaesett a kilencedik helyre.

„Problémák adódtak az autómmal, nem volt rendben az egyensúlya, csak jóval később jöttünk rá, hogy valami letört róla" – nyilatkozta Verstappen a Sky Sportsnak.

Ricciardo futotta a leggyorsabb kört, erre alapozza, hogy erős a Red Bull versenytempója Forrás: Red Bull/Robert Cianflone/Getty Images

„Szerencsére nem veszítettem túl sokat azzal a 360 fokos piruettel. Ezután kezdődött számomra a vadászat, szerintem lehet előzni ezen a pályán, ezért sajnálom az egészet [a megpördülést]. A hátráltató körülmények és az autó sérülése ellenére erős pontokat tudtam szerezni, ami biztató."

Verstappen megerősítette, hogy a Red Bullnak elsősorban a kvalifikáción kell javulnia. „Amikor tiszta pályán haladhattam, rendben volt a tempónk. Nem szabad kétségbe esnünk, csak