Vágólapra másolva!
A Japán Nagydíj első szabadedzését a mclarenes Pedro de la Rosa, a másodikat a Toyotát segítő Ricardo Zonta nyerte. Kimi Räikkönen autójában az első tréning után motort kellett cserélni, legjobb esetben is csak a 11. helyről rajtolhat vasárnap.

Kimi Räikkönen a Japán Nagydíjon is csak a középmezőnyből rajtolhat, autójában ugyanis - idén sokadszor - tönkrement a Mercedes-motor. Minthogy csere esetén kapásból tíz rajthelyes büntetést osztanak ki, a finn legjobb esetben a 11. helyről vághat neki a vasárnapi futamnak.

Pedig a McLaren akár elégedett is lehetett volna az első tréning végeredményével, hiszen a tesztpilóta Pedro de la Rosa futotta a legjobb időt. Juan Pablo Montoya is befért az első ötbe, ám a motorcsere alaposan elrontotta a csapat hangulatát. "Természetesen csalódott vagyok" - morogta Räikkönen, az újabb baki befolyásolhatja a konstruktőri verseny alakulását is.

A Ferrarik délelőtt idei (egyik) legrosszabb eredményüket produkálták, Rubens Barrichello 16., Michael Schumacher 18. lett. Helyi idő szerint délutánra feltették az új fejlesztéseket (új első szárny és kisebb új légterelők), ezek pedig beváltották a hozzájuk fűzött reményeket. Schumacher a második, Barrichello a negyedik helyen zárt, nyert - de la Rosáénál valamivel gyengébb idővel - a toyotás Ricardo Zonta.

Az időjósok szerint elképzelhető, hogy eső lesz a vasárnapi futamon, ebből már pénteken érkezett egy kis ízelítő. A második szabadedzés utolsó húsz perce vizes pályán zajlott, az idők már nem javultak - a pilóták az intermediate abroncsokat próbálgatták. Jól szerepelt a Jordan japán tesztembere, Jamamoto, előbb a huszadik, majd az "elegáns" 17. helyet szerezte meg.