Vágólapra másolva!
Ha valamiről lemaradt, szokásos gyűjtőcikkünkben megtalálja. Futambeszámolók és a legjobb képek az idei Forma-1-es szezonról.

Az idénynyitó nem volt túlságosan izgalmas, de legalább nem a Ferrari nyert. Michael Schumacher ütközött Nick Heidfelddel és kiesett, Rubens Barrichello második lett. Nyert a renault-s Giancarlo Fisichella.

Malajziában volt egy-két izgalmas csata, máskülönben semmi. A Ferrari alaposan leszerepelt, Schumacherék képtelenek voltak tartani az élmezőny tempóját, győzött a másik Renault-ban ülő Fernando Alonso. A Toyota - Jarno Trulli révén - F1-es története során először felállhatott a dobogóra.

Forrás: -- Bahreinben ismét Fernando Alonso nyert, a Ferrari pedig újabb kudarcot könyvelhetett el. Michael Schumacher a 12. körben kiesett, míg Rubens Barrichello az utolsó percekben veszítette el a még egy pontot jelentő nyolcadik helyet. A futam hőse a Montoya helyett induló, ötödikként célba ért Pedro de la Rosa volt, aki előzéseivel bemutatta, milyen az igazi autóversenyzés

A San Marinó-i Nagydíjon olyan elképesztő csatát láthattunk a végső győztes Fernando Alonso és a második Michael Schumacher között, amire nagyon régóta nem volt példa ebben a sportágban. Elcsépelt frázis, de ennek a futamnak két győztese volt, a 13. helyről felzárkózó hétszeres világbajnok, illetve a Renault spanyolja.

Spanyolországban mindenki Fernando Alonso sikerét várta, a Renault ifjonca azonban "csak" második lett Kimi Räikkönen mögött. A finnt nem lehetett megverni, elképesztő fölénnyel utasított maga mögé mindenkit. A Ferrarinak ismét nem ment, Michael Schumacher második defektje után feladta a futamot.

Izgalmas, élvezetes volt a monte-carlói futam, igaz, az első helyért nem folyt különösebben nagy harc. Kimi Räikkönen zsinórban második rajt-cél győzelmét aratta, második a williamses Nick Heidfeld, míg harmadik csapattársa, Mark Webber lett. A Ferrarik ismét szenvedtek, Michael Schumacher a 7., Rubens Barrichello a 8. helyen ért célba.

Drámai. Egy szóval így lehetne összefoglalni az Európa Nagydíjon történteket, amelyen a végig vezető Kimi Räikkönen az utolsó körben bukott. A győzelem Fernando Alonso ölébe hullott, Nick Heidfeld és Rubens Barrichello állhatott még fel a dobogóra.

A Kanadai Nagydíjon mindkét Renault az első helyről esett ki, Juan Pablo Montoyát kizárták, a Ferrarinak meg mindkét pilótája felállhatott a dobogóra. Nyert Kimi Räikkönen.

Az Amerikai Nagydíj botrányba fulladt. A michelines istállók nem kapták meg az oválkanyar elé a kért lassítót, ezért a felvezető kör után 14 pilóta kiállt a boxba. A maradék hat versenyét Michael Schumacher nyerte, dobogóra állhatott a portugál Tiago Monteiro.

A Francia Nagydíjon 22 év után ismét Renault-diadal született, Fernando Alonsót megszorítani sem lehetett. Kimi Räikkönen úgy lett második, hogy a 13. helyről rajtolt, a harmadik Michael Schumachert majdnem lekörözték.

Kimi Räikkönen a Brit Nagydíjon is megmutatta, hogy nála gyorsabb talán nincs a mezőnyben, ezúttal a 12. helyről tornázta fel magát harmadiknak. Nyert Juan Pablo Montoya, aki a rajtnál rakétaként süvített el a pole-os, majd végül második Fernando Alonso mellett. Érdekesség, hogy a mezőny húsz pilótájából 19-en befejezték a futamot.

A Német Nagydíjon Kimi Räikkönennel megint kibabrált a technika ördöge, simán vezetett, amikor a váltó bedöglött autójában. A győzelem Fernando Alonso ölébe hullott, aki ezzel 36 pontos előnyre tett szert a világbajnoki összetettben.

Kimi Räikkönen a Magyar Nagydíjon visszakapta a sorstól, amit Hockenheimben elveszített, nyert, miközben Fernando Alonso nem szerzett pontot. Jól szerepelt a Ferrari, Michael Schumacher sokáig az élen haladt, végül második lett.

A Forma-1 történetének első Török Nagydíját Kimi Räikkönen nyerte, megszorongatni sem tudta senki. Juan Pablo Montoya három körrel a leintés előtt bukta el a második helyet, amit végül Fernando Alonso szerzett meg. A Williams négy jobb hátsó defektet produkált.

Kimi Räikkönen remekül taktikázott, megnyerhette volna az Olasz Nagydíjat, ám egy kerékcsere megpecsételte a sorsát. Nyert a szintén gumigondokkal küszködő Juan Pablo Montoya Fernando Alonso előtt, talán eldőlt a vb-cím sorsa.

Belgiumban rendezték az idény első vizes versenyét, amelyen a McLaren kettős győzelmet ünnepelhetett volna, ha nincs Antonio Pizzonia. De volt, így Juan Pablo Montoya kiesett, Kimi Räikkönen viszont nyert. A második helyet Fernando Alonso, a harmadikat Jenson Button szerezte meg.

A Brazil Nagydíjon eldőlt az egyéni világbajnoki cím sorsa, Fernando Alonso harmadik lett, s ezzel behozhatatlan előnyre tett szert Kimi Räikkönennel szemben. A futamot Juan Pablo Montoya nyerte.

A Japán Nagydíj az év legjobb versenyét hozta. Izgalom volt elejétől a végéig, a 17. helyről rajtolt Kimi Räikkönen az utolsó körben előzte meg a sokáig vezető Giancarlo Fisichellát. A harmadik helyen Fernando Alonso ért célba.

Izgalmasra sikeredett a szezonzáró, Michael Schumacher például már azelőtt összeütközött Christijan Albersszal, hogy felállt volna a rajtrácsra. A pályából kiszakadt egy darab, Narain Karthikeyan hatalmasat bukott, ami viszont a lényeg, hogy a Renault az egyéni mellé a konstruktőri világbajnoki címet is megnyerte Fernando Alonso első, illetve Giancarlo Fisichella negyedik helyével.