Michael Schumacher nyerte a Forma-1-es idényzáró Japán Nagydíjat, mögötte csapattársa, Rubens Barrichello végzett. A kettős győzelemmel a Ferrari ugyanannyi pontot szerzett a világbajnokságon, mint az összes többi csapat együttvéve. A hazaiak kedvence, Szato Takuma ötödik lett Jordanjével.
Forrás: EPA
Eddig a pillanatig volt esélye másoknak Fotó: EPA

A rajtnál a pole pozícióból induló Michael Schumacher simán eljött, hátrébb Ralf Schumacher Kimi Räikkönen elé vágott, így az első hat sorrendje a következőképpen alakult: M. Schumacher, Rubens Barrichello, David Coulthard, R. Schumacher, Räikkönen, Juan Pablo Montoya. Az élen álló Schumacher rohamtempóban kezdte növelni előnyét: a harmadik körben már közel öt másodperc választotta el DC-től.

Még ebben a körben Felipe Massa Sauberje csapódott neki a falnak. A brazil szezonja csúnya véget ért, s most így kell harcolnia egy cockpitért 2003-ra. A hetedik körben DC feladta a versenyt, Olivier Panis autóját pedig a bokszban próbálták meg magához téríteni - sikertelenül. A hazai szurkolók legnagyobb örömére ezzel pontszerző helyre lépett elő Szato Takuma.

Coulthard kiesésével Ralf Schumacher találta magát dobogós helyen, a kilencedik kör végén azonban 15 mp-cel járt előtte testvére, aki egy 1:36.709-es idővel új körrekordot állított fel a tizedik menetben. Egy időre unalom telepedett a nagydíjra, amit csak Schumacher újabb (1:36.477) rekordja enyhített a 14. körben.

Az első kerékcserélő Jenson Button volt, a 16. körben, Renault-jával hamar, 7,6 mp alatt végeztek. Öt körre rá Michael Schumacher is tankolt egy nagyot, éppen testvére elé érkezett vissza, a következő fordulóban aztán Barrichello is a bokszba hajtott, de ő már csak Räikkönen mögé, negyediknek térhetett vissza. Aztán a finn-nek is ki kellett mennie, Eddie Irvine a saját bokszlátogatásáig pontszerzőnek érezhette magát, míg a két Renault megelőzte Szatót a garázsban.

Forrás: EPA
Schumi új rekordja: az idény összes futamán állt az élen Fotó: EPA

Mindenki két kiállásos taktikát választott, utolsóként Montoya szervizelt, majd visszatért a versenybe ötödiknek. Hátrébb Giancarlo Fisichellát Jacques Villeneuve támadta a 11. pozícióért, körökön át vívtak egymással, de előzési lehetőség csak a sikánnál adódott - végül a kanadai BAR-Hondájában elfüstölt a motor, így a 29. körtől Fisichella kiszabadult. Pontszerző helyen M. Schumacher, Barrichello, R. Schumacher, Räikkönen, Montoya és Trulli autózott.

A kerékcserék második hullámát is Button indította, egy gyenge 9,8 mp-es idővel, közben Räikkönen lecsúszott a pályáról a Denger kanyarnál, de vissza tudott állni a versenybe. A ferrarisok közül most Barrichello jött ki előbb, így Michael Schumacher végig az élen maradt. Ralf Schumi tankolása igen jól sikerült (6,9 mp).

Fisichella Jordanjében is elszállt a motor, így a hondások közül csak Szato maradt versenyben, igaz, neki örült legjobban a publikum. Akkor sem változott a sorrend, miután mindenki letudta második cseréjét is: M. Schumacher, Barrichello, R. Schumacher, Räikkönen, Montoya, Szato. Ezalatt Jarno Trulli és Pedro de la Rosa is feladta a futamot, a hetedik hely Button ölébe hullt.

A világbajnokság végeredménye/sport/f-1/20021013avilagbajnoksag.htmlA Japán Nagydíj/sport/f-1/20021009ajapan.htmlsuzukacircuit.co.jphttp://www.suzukacircuit.co.jp/Schumacher Fan Clubhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=25513

Minden autót kényelmes különbség választott el egymástól, előzésre tehát esély sem volt az utolsó tíz körben. Mindössze hat kör volt hátra, mikor a századik futamán végig dobogós helyen autózó Ralf Schumacher Williamsében lehalt a BMW-motor. Button ezáltal pontszerző lett.

Az utolsó körökben mindenki a biztonságra törekedett, még a Ferrari sem szórakozott a befutónál, Schumacher nyerte a futamot.