A McLaren, Arrows, Jordan trió lezárta utolsó tesztjét az idénynyitó Ausztrál Nagydíj előtt. Silverstone-ban az F1-es helyett a nemzeti pályát használták a csapatok.

Enrique Bernoldi idén először zárt az élen, bár egyszer gondja akadt a csúszásgátlóval. Csapattársa, Heinz-Harald Frentzen volt az egyetlen, aki a délutáni esőben is vezetett. A mclarenes Kimi Räikkönen két MP4/17-est készített fel Melbourne-re. Szato Takuma startokat gyakorolt és az elektronikán dolgozott.

Luca Badoer Imolából Fioranóba tette székhelyét, ahol három Ferrari F2001-est rakott össze a szezonnyitóra. Badoer 27 köréből 11-et a rövid pályán ment, a következő karosszériákat használta: 214 (tartalékautó), 215 (Michael Schumacher versenygépe) és 216 (Rubens Barrichello kocsija).

Az olasz legjobb ideje 1:05.731 perc lett, gyakorolt néhány rajtot és bokszkiállást.