Ötödször végzett az idei Forma-1-es tesztnapok élén David Coulthard szerdán, Valenciában, megelőzve csapattársát, Kimi Räikkönent. A mclarenes duó legközelebbi riválisa, a jordanes Giancarlo Fisichella egy teljes másodpercet kapott.

Coulthard csak a nap legvégén, négy ezreddel szorította második helyre fiatal finn csapattársát. Megjegyzendő: DC mindössze 24 kört teljesített a kacskaringós spanyol pályán, szemben Räikkönen 107-es teljesítményével.

A harmadik Fisichella simán verte újonc társát, Szato Takumát, aki csak nyolcadiknak futott be. Antonio Pizzonia, a Williams teszterje délelőtt és délután egyaránt a negyedik helyet kaparintotta meg.

Jenson Button ötödik lett, ám rosszul végződött a napja: Renault-jának motorja a bokszutcában látványosan felrobbant. Továbbra sem sziporkázik a Jaguar új modellje, az R3-as. Eddie Irvine kétszer is lerohadt vele a pályán, majd a 12. helyen zárt, míg Pedro de la Rosa a tavalyi autóban megszerezte a hatodik pozíciót.

A három utolsó helyen Minardik végeztek, Alex Yoongot a Formula Nissan bajnoka, Antonio Garcia és a fiatal olasz, Mateo Bobbi követte. Garcia alig-alig maradt el Yoongtól, ami kedvező előjel lehet neki a 2002-es évadra.