Nem sikerült olyan jól Michael Schumacher számára a visszatérés a gokart-világbajnokságon, mint ahogy ő szerette volna. A Ferrari immáron négyszeres Forma-1-es világbajnok autóversenyzője a vb utolsó futamának időmérő edzésén ugyanis csupán a 22. helyet tudta megszerezni.

Igaz, Michael Schumachernek ezúttal nem volt szerencséje az időjárással. Ugyan saját csoportjában fölényesen végzett az élen, hiszen ismét bizonyította, esőben ő a legjobb. Ám balszerencséjére a másik kvalifikációs csoport még száraz időben tudott tréningezni, így időeredménye csupán a 22. helyre volt elég. A Forma-1-es sztár azon kerpeni pályáján szállt ismét versenybe, ahol fiatalon már megmutatta tehetségét a négykerekűek világban.

A vasárnapi futam előtt a német világbajnok nem volt elkeseredett. "Számomra a gokart kikapcsolódás, kellemes élmény és ünnep. Nincs rajtam nyomás, felelősség, ez nem munka. Csak élveznem kell a vezetést." - mondta Schumacher.