Kimi Räikkönen indul a pole pozícióból a délután kettőkor kezdődő Spanyol Nagydíjon, miután a második időmérőn a legjobb időt futotta. Mark Webber remek teljesítménnyel a második helyig repült előre, így a hazai kedvenc Fernando Alonso csak a harmadik pozícióból vághat neki a távnak. Az edzésen nem indult Rubens Barrichello és Nick Heidfeld a várható büntetések miatt, Tiago Monteiro motorja pedig olyan szerencsétlenül füstölt el, hogy hét percre meg kellett szakítani az edzést. Nagy nyertes lett még Juan Pablo Montoya is, aki egészen a hetedik helyig vágtatott előre a szombati 12.-et követően. Michael Schumacher - azután, hogy az előző öt alkalommal az élről rajtolhatott Barcelonában - ezúttal a nyolcadik kockából kezdheti meg a száguldást.

A szabályoknak megfelelően a szombati leglassabb Patrick Friesacher kezdett a 24 fokos aszfalton (levegő: 19), az osztrák igencsak szenvedős kört produkált sok megcsúszással színesítve. 2:42.759 az alapidő.

A másik minardis, Christijan Albers sem futott éppen sima kört, hét tizedes előnyét viszont a második pontig így is 1,2 másodpercesre tudta növelni. Az utolsó szektorban hozzátett még négy tizedet, alaposan elverte Friesachert. 2:41.141. Mindezt Paul Stoddart nem láthatta, betegség miatt ugyanis éppen Melbourne-ben kezelik. Öt éve egyetlen versenyt sem hagyott ki.

A jordanes Tiago Monteiro öt tizedes előnyt hozott szombatról, de ehhez gyors köre alatt még jócskán hozzátett. 2:39.943-mal vette át az első helyet, de hiába, mert amint áthaladt a célvonalon, elfüstölt a motorja, így tíz helyes büntetéssel számolhat (nem mintha esetében ez sokat számítana...). A tréninget átmenetileg felfüggesztették, hogy a pályabírók ellenőrizhessék, került-e olaj a pályára. Narain Karthikeyan már a pályán volt a piros zászló pillanatában, így vissza kellett mennie a boxba.

Hét perc szünet után Karthikeyan újra a pályára gurulhatott, s ahogy idén megszokhattuk, ezúttal is jobbnak bizonyult csapattársánál, most pontosan 675 ezreddel. 2:39.268. Gyors köre után látható volt, hogy a pálybírók biztos, ami biztos alapon kiszórtak egy kis homokot a célegyenesben.

Jacques Villeneuve az első versenyképes autóval mindjárt több másodpercet faragott az addigi legjobb időn, 2:36.480-nal állt az élre. A Jordanek és Minardik ennyire messze vannak az élmezőnytől. Következett az első rövid (reklám)szünet, amely alatt a pályabírók folytatták a lelkes homoksöprögetést a célegyenesben.

Vitantonio Liuzzi már hatalmas homokfoltokon haladt át gyors köre elején, ez sem akadályozta meg azonban abban, hogy megjavítsa Villeneuve idejét. Végig jobb volt a kanadainál, a második szektor után már 1,2 másodperccel. A red bullos 2:35.302-vel vette át az első helyet.

Az immár makkegészséges Juan Pablo Montoya folytatta az eddigi sorozatot, jóval gyorsabb volt, mint az előtte induló Liuzzi. 1,8 másodpercet vert az olaszra, az új legjobb idő 2:33.472 volt.

Felipe Massa az első szektor után egytizedes hátrányban volt Montoyához képest, ami a második pontig hat tizedre nőtt. Megszakadt a sorozat, a brazil 752 ezredes plusszal másodiknak ért be.

David Coulthard 128 ezreddel az első szektorban még Montoya előtt állt, középen viszont fél másodpercet veszített. A végén még egy kicsit hozzátett a hátrányhoz, de Massától azért el tudta venni a második helyet.

A Ferrari úgy döntött, hogy spórol Barrichello szombaton cserélt motorjával, így nem indította a brazilt a második időmérőn. Tíz helyes büntetése miatt amúgy is a mezőny végéről indult volna, nem látták értelmét az erőlködésnek. Valószínűleg a boxból rajtol majd.

Giancarlo Fisichella szombaton három tizeddel volt gyorsabb, mint Montoya, s ezt az első szektorban meg is tudta őrizni. A második után már több mint hat tized volt az előnye, a célban nagyjából ugyanennyi. A renault-s 2:32.830-cal állt az élre.

Michael Schumacher az első ponton 47 ezreddel állt Fisichella előtt, a másodikon pedig négy tizeddel mögötte. A hétszeres világbajnok csak Montoyával versenyezhetett, de végül a kolumbiait sem tudta megverni. 721 ezredes hátránnyal harmadiknak ért be.

Az új motoros williamsesek közül az elsőként köröző Mark Webber végig gyorsabb volt Fisichellánál, összesen 1,162 másodpercet vert az olaszra. 2:31.668. Az eddig itt összefirkált hülyeségekkel ellentétben az ő autójában hiába cseréltek motort, nem kell tíz helyes büntetéssel számolnia, azzal, hogy a pénteki szabadedzéseken nem indult, ezt megúszta.

Barrichellóhoz hasonlóan Nick Heidfeld sem teljesített mért kört (ugyanazon okból kifolyólag, mint a brazil), így Ralf Schumacher következett. A német 183 ezredes hátrányban volt az első szektor után Webberhez képest, aki könnyen lehet, hogy igencsak könnyű autóval állt rajthoz. A kis Schumi 2:31.917-es összesített ideje a második helyhez volt elegendő.

Az utolsó három pilóta előtt újabb szünet következett a nehezen követhető tréningen, a hajrát Kimi Räikkönen kezdte. A finn végig jobb volt, mint Webber, összesen 247 ezredet vert az ausztrálra. 2:31.421.

Fernando Alonsónak hiába ordított a tömeg, az első szektor után hátrányban volt Räikkönenhez képest. Középen egy tizedet faragott a lemaradásból, de még maradt 92 ezred, a célig ez visszakúszott 270-re. "Csak" harmadik hely.

A szombati győztes Jarno Trulli is hátránnyal kezdett, 168 ezreddel állt egy szektor után Räikkönen mögött. Középen ez tovább nőtt, a toyotás végül 574 ezredes hátránnyal ötödikként ért be. Pole Räikkönennek, Webber tíz helyes büntetése miatt második rajthely Alonsónak. Izgalmas lesz.