Az olasz Valentino Rossi, a gyorsaságimotoros-vb hétszeres győztese Hockenheimben tesztelte Mika Häkkinen kétszeres F1-világbajnok Mercedesét, amellyel a finn pilóta jelenleg a német túraautó-bajnokságban versenyez.

"Azért vagyok itt, mert imádom a versenyautókat. Szerencsére a Mercedes vezetői igent mondtak a kérésemre, én pedig nagyon jól szórakoztam" - mondta a 27 éves Rossi, aki nyáron a Ferrari autóit is tesztelte.

Rossi előbb vb-győztes lett a 125 és a 250 kcm-esek között, majd a királykategóriára váltott, amelyben 2001 óta öt vb-címet szerzett, előbb az akkor még létező 500 kcm-ben, majd négyszer az azt felváltó MotoGP-ben. Az idei szezonban Rossi (Yamaha) még az első helyről vágott neki az utolsó futamnak, ám kicsúszott, így az amerikai Nicky Hayden (Honda) lett a világbajnok.

Rossi egy hét múlva (Subaru Impreza WRC-vel) elindul az Új-zélandi ralin, a világbajnoki elitben is.