A világbajnoki címvédő kanadai jégkorong-válogatott 4-0-ra legyőzte az élvonalba visszajutott magyar csapatot barátságos mérkőzésen, amelyen hazai nézőcsúcs született az MVM Dome-ban.

A magyarok szombaton a bolzanói divízió I/A-torna megnyerésével jutottak vissza a 16-os elitbe, míg a három Stanley Kupa-győztessel, valamint a jelenkor egyik legnagyobb sztárjával, Connor Bedarddal felálló kanadaiak a pénteken kezdődő csehországi vb-re hangolnak - írja az MTI.

MVM DOME, Magyarország–Kanada, kanadai jégkorong-válogatott, Budapest, magyar csapat, jégkorong, felkészülési mérkőzés, 2024. 05. 07.
Fantasztikus hangulat és nézőcsúcs fogadta az elitbe visszajutó magyar jégkorong-válogatott hőseit
Fotó: Fotó: Csudai Sándor - Origo

Tavaly is találkozott a két gárda, akkor 14 756 néző látta a helyszínen, hogy a vendégek 5-2-re diadalmaskodtak. Ezúttal még többen, egész pontosan 14 925 szurkoló volt jelen az MVM Dome-ban, ami hazai nézőrekord.

A mérkőzés előtt köszöntötték a női válogatott tagjait, akik két hete kerültek vissza az elitbe, valamint a válogatottól visszavonuló Szirányi Bencét, Pozsgai Tamást, Kóger Dánielt, Nagy Gergőt és Magosi Bálintot.

Az MTI beszámolója szerint a Stanley Kupa-győztes Colton Parayko hatalmas lövéssel szerzett vezetést a harmadik percben, és ezt követően is inkább a magyar harmadban folyt a játék. A hazaiak olykor-olykor tudták tesztelni a szintén NHL-bajnok Jordan Binningtont.

Az első harmad végén a nézők plüssfigurákat dobálhattak a jégre, ezeket beteg gyermekek kapják majd.

Több zsáknyi plüssmaci repült a pályára

A második harmad elején a saját harmadába szorult a magyar együttes, ám a kanadaiak az első öt-hat percben kevés igazán nagy helyzetet dolgoztak ki, a hetedik elején aztán egy keresztpassz Nilsson ütőjén lelassult, a korong Byram elé csorgott, aki az üres kapuba passzolt, megduplázva a vendégek előnyét. A magyar válogatott játékosai érezhetően fáradtan mozogtak, ám igyekeztek egy-két megugrási esélyükkel élni, miközben a tengerentúli gárda egyre nagyobb fölényben játszott és még a második szünet előtt Power révén újra eredményes volt. Ez utóbbi találatot már Horváth Dominik kapta, aki a második harmad közepén váltotta Bálizst és több óriási bravúrt is bemutatott.

A magyar hokiválogatott kikapott, de méltó ellenfele volt a világbajnoknak
Fotó: Fotó: Csudai Sándor - Origo  / Fotó: Csudai Sándor - Origo

A második szünetben Kóger és Nagy Gergő jeges asztalitenisz-bemutatót tartott.

A záró szakaszban is óriási fölényben játszott Kanada, ám hiába volt rengeteg ziccere, tiszta lövőhelyzete, Horváth Dominik mindent hárított. Közben két-három kecsegtető magyar kiugrás kihasználatlanul maradt, végül pedig a vendégek emberelőnyből ütöttek gólt - már Farkas Rolandnak - és beállították a 4-0-s végeredményt.

Ez volt az egymás elleni 14. találkozó és a 12. kanadai győzelem, és volt két döntetlen is: 1934-ben barátságos mérkőzésen 0-0, míg az 1938-as prágai világbajnokságon 1-1.

A szurkolók az elitbe visszajutott magyar válogatott játékosait ünnepelték

Such György, a magyar szövetség elnöke az M4 Sportnak elmondta, eldőlt az is, hogy a távozó Don MacAdam helyére majd magyar szövetségi kapitány érkezik majd, hogy ki, azt hamarosan bejelentik.