Cikkünk folyamatosan frissül
A 2024-es F1-szezon első sprinthétvégéjén a kvalifikáció következik. A Kínai Nagydíj időmérő edzésén a Red Bull 100., a Ferrari 250. pole pozícióját, Max Verstappen pedig sorozatban a rekordot jelentő hatodik rajtelsőségét szerezheti. Sanghajban azonban a jelenlegi mezőnyből csak Lewis Hamilton, Fernando Alonso és Valtteri Bottas nyert időmérőt, így a két élcsapat pilótái olyanra készülnek, ami még sosem sikerült.

Kövesse velünk az F1 Kínai Nagydíj időmérő edzésének eseményeit!

08:33
2024. április 20.

Ferrari 250. vagy Red Bull 100.?

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Kínai Nagydíj időmérőjének élő közvetítésében! A sprintfutam után a kvalifikáció következik, amely során a Red Bull 100., a Ferrari 250. pole pozícióját, Max Verstappen pedig sorozatban a rekordot jelentő hatodik rajtelsőségét szerezheti.

08:35

Hárman ismerik, milyen itt időmérőt nyerni

Sanghajban a jelenlegi mezőnyből – részben mert 2019 óta nem volt itt versenyhétvége – csak Lewis Hamilton, Fernando Alonso és Valtteri Bottas nyert időmérőt, így a két élcsapat pilótái a várhatóan száraz időmérőn olyanra készülnek, ami még sosem sikerült nekik. Verstappen a 21. különböző pályán szerezhet pole-t, Leclerc-nek pedig a 24. pole-ja lehetne, aminél csak Schumachernek volt több ferrarisként.

08:52

Ilyenek a körülmények

22 fokos a levegő, 36 fokos az aszfalt hőmérséklete Sanghajban, eső nem várható.

08:57

Ferrari-csata

A sprint hajrájában Sainz és Leclerc volt a főszerepben, a monacói nem is fogta vissza magát utána.

09:01

Elindult az időmérő

Nagy tumultus volt a bokszkijáratnál, megkezdődött a 18 perces Q1.

09:03

A "nagyok" még várnak

Ahogy az lenni szokott, elsősorban a kisebb csapatok siettek ki az elején a bokszból. Az élcsapatok pilótái közül még csak a két McLaren és Sainz van a pályán, de a spanyol közepes gumikon.

09:06

Sainz közepeseken sem reménytelen

5 perc után már mindenki a pályán, Sainz a közepeseken is megelőzött több pilótát az első gyors körével.

09:09

Alonso hatalmas köre

55 ezreddel vezet Verstappen, 412 ezreddel Bottas előtt. Pérez gyors körébe belerondított Albon, aki rossz helyre húzódott félre előtte.

09:12

Sainznak javítania kellett

Sorra jönnek a javítások, így Sainz kénytelen volt lágyakra váltani – azzal viszont az élre ugrott. Pérez mért kör nélkül visszatért a bokszutcába, így nagyon fontos lesz a következő (utolsó) lehetősége.

09:15

Ők vannak bajban

Csou, Sargeant, Ricciardo, Hamilton és Magnussen áll a legrosszabb mért körrel, mögöttük csak Pérez áll. Norris ugrott közben az élre.

09:17

Óriási hazai boldogság

Bottas mellett Csou is szárnyal a Sauberrel, mindketten továbbjuthatnak a javításaik után, akárcsak a sprintidőmérőn.

09:20

Hamilton hibázott, ki is esett

Nem javított eleget, részben egy megcsúszásnak köszönhetően, így kiesik a brit pilóta. Mellette Pérez is bajban volt, de a mexikói 15.-ként, épphogy továbbjutott. Csou-nak mégsem volt elég a köre, Magnussen, Cunoda és Sargeant esett még ki.

09:23

A Q1 kiesői

Pérez továbbjutása 48 ezreden múlott.

09:27

Már telik az idő

Másfél perce elindult a 15 perces Q2, de autó még nincs a pályán.

09:30

Beindult a dominó

Szinte egyszerre jött ki mind a 15 autó a bokszból.

09:35

Piros zászló!

Russell és Sainz kivételével mindenki futott gyors kört, amikor a spanyol az utolsó kanyarban elhagyta a pályát, a sóderágyon megpörgött, majd a szemközti falnak csapódott. Szűk 7 perccel a vége előtt megszakad az edzés, Verstappen, Norris, Piastri a sorrend az élen.

09:37

Lesz folytatás?

Sainz folytatni tudja, visszagurulhat a bokszba, és új orrkúppal akár újrapróbálkozhat majd, ha nem sérültek egyéb elemek is. A fal javítása miatt viszont még érvényben van a piros zászló.

09:42

Kiderült, mikor indul újra az időmérő

9:45-kor folytatás, Sainz autója pedig úgy tűnik, rendben van/lesz.

09:46

Folytatódik az időmérő

Verstappen, Norris, Piastri, Alonso, Pérez, Hülkenberg, Bottas, Stroll, Leclerc, Ricciardo, Albon, Ocon és Gasly a sorrend az első körök után, Sainz és Russell mért kör nélkül áll még. Verstappen és Russell már a pályán.

09:50

Russell átmenetileg megmenekült

A harmadik legjobb időt autózta, miközben Verstappen tovább javított. Russell viszont még izgulhat, mert egyre javul a pálya állapota. Norris kivételével jönnek ki a pilóták az utolsó Q2-es körökre!

09:53

Eldőlt Sainz sorsa

Jó az a Ferrari, a második helyre ugrott fel. Hülkenberg és Bottas is továbbjutott, Stroll, Ricciardo, Ocon, Albon és Gasly viszont búcsúzott.

09:57

69 ezred

Ennyin múlott Stroll kiesése, Bottas örült a 10. helynek.

10:01

Elkezdődött a Q3

Az utolsó 12 perc is elindult, Leclerc és Bottas kivételével nyolcan már az első percben a pályán.

10:05

Állás az első Q3-as körök után

Bottas a bokszban maradt, a többiek túl az első gyors körükön. Verstappen 4 tizeddel vezet Alonso, 5 tizeddel Pérez előtt. Mögöttük Norris, Piastri, Sainz, Leclerc, Hülkenberg és Russell. Utóbbi két pilóta használt lágyakon futotta a körét.

10:10

Jön a végjáték!

Alonso a legutóbbi szenzációs körén nehezen tud javítani, de akárcsak a többiek, végül ő is kijött még a bokszból egy utolsó körre.

10:12

Javítottak a Ferrarik

Verstappen mögé, a 2-3. helyre léptek, de a többiek csak most jönnek.

10:13

Megvan a végeredmény

Verstappennek nem kellett volna javítania, de 1:33,660-ra állította végül a pole pozíciót érő kört. Mögötte Pérez, Alonso, Norris, Piastri, Leclerc, Sainz, Russell, Hülkenberg és Bottas a sorrend.

10:18

Verstappen szerezte a 100.-at

Max Verstappen sorozatban az egyéni rekordot jelentő hatodik, a Red Bull történetének pedig a 100. rajtelsőségét szerezte, egyben először indulhat Kínában a pole pozícióból. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval és az értékelésekkel hamarosan, a futammal vasárnap reggel 9 órától jelentkezünk!