Társoldalunk:

Hamilton szoros csatában győzte le a Ferrarikat az időmérőn

2018.10.20., 22:40
rendezés

Az utolsó körének köszönhetően kevesebb mint 1 tizedes előnnyel, de megelőzte Vettelt és Räikkönent az USA Nagydíj időmérőjén. A német pilóta az 5. helyről rajtolhat. Verstappen megrongálta a futóművét az egyik hurkán, és már a Q2-ben kiesett.

Az USA Nagydíj egyetlen száraz pályán rendezett edzésén a Ferrarik voltak a leggyorsabbak, az időmérőt kis előnnyel mégis Lewis Hamilton nyerte. A brit versenyző a Q3 első körei után 88 ezredmásodperccel előzte meg Sebastian Vettelt, a különbség a második roham után 61-re csökkent, és Kimi Räikkönen is felzárkózott hozzájuk.

„Szoros volt. Tudtam, hogy nüanszok döntenek majd [a Ferrari ellen]. Éreztem, hogy a második körömnek jobbnak kell lennie [az elsőnél], és örülök, hogy összejött” – mondta Hamilton. Vettel a hátrasorolás következtében, amit a piros zászlós kihágásért kapott, az 5. rajtkockából indulhat majd a vasárnap 20:10-kor kezdődő futamon.

Kattintson a képre galériánk megtekintéséhez!Forrás: AFP/2018 Getty Images/Mark Thompson

„Boldog voltam a körömmel, trükkös volt mindent jól csinálni. Nehéz dolgunk volt a széllel, de a körülmények mindenkinek egyformák voltak.”Örülök, hogy újra lőtávolon belül vagyunk, úgy néz ki, hogy szárazon jobban megy a kocsi, meglepően szoros volt a küzdelem” – értékelt a német.

Hamilton és Vettel, valamint az időmérőn 4.-ként és 5.-ként végző Valtteri Bottas és Daniel Ricciardo a szuperlágy gumival fog rajtolni (már amennyiben száraz lesz a pálya), Räikkönen viszont az ultralágyon.

„Pozitív nap volt, de nem ideális. Jó érzés volt vezetni az autót, de senki nem tudja, hogy holnap miként fognak viselkedni a gumik, sok veszítenivalóm azonban nincs, jó rajt kell” – nyilatkozta.

Megsérült Verstappen autója

A kvalifikáció első felvonásában a McLarenek, a Williamsek és Marcus Ericsson esett ki, a másodikban a Toro Rossók, Carlos Sainz, Kevin Magnussen és Max Verstappen – utóbbi korai búcsúja jelentette a nap egyetlen (negatív) meglepetését.

Kattintson a képre galériánk megtekintéséhez!Forrás: DPPI/Florent Gooden

Ez annak a következménye volt, hogy még a Q1-ben áthajtott a 15-ös kanyar kijáratánál lévő hurkákon, melyek a pálya kiszélesítését hivatottak megakadályozni, és ettől megsérült a jobb hátsó féltengelye.

„Ez különös, mert mindig így vettük a kanyart, szélesre véve, hogy gyorsabbak legyünk. Mindenki átment a hurkán, de csak a mi autónk sérült meg, ez fura” – mondta Verstappen.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható!

GPHírek
22:40

23 órától időmérő

Szép estét kívánunk! Nemsokára megkezdődik az USA Nagydíj időmérője, amelyen Hamilton nagy lépést tehet ötödik vb-címének bebiztosítása felé. Ha ugyanis holnap nyer, Vettel pedig legfeljebb a 3. helyen végez, ő a világbajnok – erre pedig egyre jobbak az esélyei. Ugyanis...

GPHírek
22:42

Vettelre büntetés vár

Amiért a pénteki edzésen nem lassított le kellő mértékben a piros zászlónál. Az ellenfelek és Vettel reakcióit ezekben a cikkekben gyűjtöttük össze a vitatott 3 helyes büntetésről: